Zakończenie spotkania

0
10

Zakończenie rozmowy jest również ważne jak samo jej rozpoczęcie. Od dobrego zakończenia rozmowy mogą zależeć dalsze losy naszej współpracy z dana osoba. Nasze stosunki z druga osoba mogą się polepszyć lub tez pogorszyć.

W przypadku, gdy zabraliśmy ze sobą jakiekolwiek dokumenty lub tez gdy pewne dokumenty udało nam się uzyskać od naszego rozmówcy należy je zwinnie schować do teczki w wydzielone dla nich wcześniej miejsce. Nie róbmy tak, abyśmy musieli opróżnić naszą teczkę w celu włożenia dokumentów, gdyż nie będzie innej możliwości, aby to uczynić.

Jeśli spotkanie to odbyło się w pozycji siedzącej przy stoliku, czy tez przy biurku, w zależności od miejsca spotkanie, należy pamiętać o zasunięciu krzesła. Jesteśmy zwolnieni z tej czynności, jeśli druga osoba da nam wyraźnie do zrozumienia, iż nie mamy tego robić lub tez w przypadku, gdy krzesło, na którym siedzieliśmy jest na stale przymocowane do podłoża.

Pamiętajmy o tym, aby zawsze się odpowiednio pożegnać z naszym rozmówcą podczas zakończenia naszej rozmowy biznesowej. Najczęstszym sposobem jest po prostu podanie dłoni drugiej osobie. Należy pamiętać o tym, aby uścisk dłoni nie był zbyt mocny oraz zbyt delikatny. Przy tej czynności należy lekko pochylić głowę, dzięki czemu okażemy nasz wyraz szacunku dla osoby, z która była prowadzona rozmowa.

Nie zapominajmy także okazać wdzięczność drugiej osobie w postaci podziękowania za rozmowę, czy tez podziękowania za poświęcony nam czas. Poprzez takie podziękowanie podnosimy ważność drugiej osoby oraz także w pewnym stopniu okazujemy szacunek tej osobie.

mBrokers.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here