Halina Szymańska ws. nominacji: Decyzje personalne po zakończeniu prac nad strukturą dowodzenia      
09-08-2017 19:19

Prezydent Andrzej Duda, uznał, że najpierw należy zakończyć prace związane z budową struktur związanych z dowodzeniem, a dopiero potem podejmować decyzje personalne - powiedziała w środę szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że 15 sierpnia nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich w Siłach Zbrojnych RP - poinformowało we wtorek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

W ocenie prezydenta trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich" - podkreśliło BBN.

Halina Szymańska zaprzeczyła w środę w TVP Info, by decyzja prezydenta oznaczała konflikt między Pałacem Prezydenckim a Ministerstwem Obrony Narodowej. - MON wydało oświadczenie, w którym potwierdza, że cały czas trwają prace w porozumieniu z BBN i z panem prezydentem - odparła.

- Nominacji generalskich nie będzie, ponieważ jeżeli w tej chwili trwają prace nad ustaleniem struktur związanych z kierowaniem i dowodzeniem, to pan prezydent, jako szef sił zbrojnych uznał, że najpierw należy zakończyć te prace budowania, a dopiero potem podejmować decyzje personalne - oświadczyła szefowa KPRP.

Tekst i zdjęcie pochodzą z serwisu: prezydent.pl

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie opublikowany po akceptacji przez moderatora

Copyright 2017  ©  mBrokers.pl