auto

W branży transportowej największe znaczenie mają punktualność i niezawodność. Spełnienie tych dwóch warunków wymaga posiadania odpowiedniej jakości pojazdów. Ich zakup może być jednak dużym obciążeniem dla budżetu każdej firmy. W tej sytuacji przedsiębiorcy najczęściej decydują się na leasing samochodów dostawczych i ciężarowych.

Czym kierować się przy wyborze oferty?

Wybrać auto nowe czy używane? Choć te drugie kuszą nawet kilkakrotnie niższą ceną, to tylko nowe samochody mogą zapewnić nam bezawaryjność i stałą gotowość do pracy. Pojazd zakupiony w salonie to gwarancja bezproblemowej eksploatacji przez lata, co w przypadku wykorzystania zarobkowego aut jest szczególnie ważne. Nowe samochody, ze względu na dynamiczny rozwój techniki, są też bardziej ekonomiczne.
Najważniejsza z punktu widzenia przyszłego właściciela jest funkcjonalność pojazdu. Aby nowy nabytek jak najlepiej spełniał nasze oczekiwania, przy zakupie auta należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego przeznaczenie. Wcześniejsza analiza potrzeb firmy pozwoli na zakup samochodu najlepiej spełniającego jej wymagania. Wybierając auto dostawcze, dobrze jest sprawdzić jego podstawowe parametry, takie jak typ i wielkość nadwozia, ładowność pojazdu, typ silnika, rodzaj napędu i – przede wszystkim – cenę.
Leasing – przyjazne rozwiązanie dla firm
Z punktu widzenia przedsiębiorców najkorzystniejszą formą sfinansowania floty jest zazwyczaj auto leasing. Do najważniejszych zalet leasingu należy możliwość zaliczenia miesięcznych rat w koszty uzyskania przychodu, uwolnienia własnych środków pieniężnych i poprawa płynności finansowej firmy. Procedura zawarcia umowy jest znacznie prostsza, a sprawdzenie zdolności kredytowej jest mniej rygorystyczne niż w przypadku kredytu. Leasingodawca nie oczekuje zabezpieczenia umowy, ponieważ to on jest prawnym właścicielem pojazdu, a klient jedynie go użytkuje w zamian za miesięczne raty. Ważna jest też elastyczność po zakończeniu umowy: po wyznaczonym okresie leasingowania użytkownik może wykupić samochód lub zwrócić i podpisać umowę na nowy. Nie trzeba się więc martwić kłopotliwą sprzedażą używanego auta.
Analizując oferty leasingu samochodu dostawczego lub ciężarowego warto zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści. Ze względu na specyfikę branży transportowej sprzedawcy coraz częściej oferują korzystne pakiety usług związanych z ubezpieczeniem i serwisowaniem pojazdów. Jedną z propozycji dodatkowych rozwiązań są pakiety serwisowe, które m.in. pokrywają koszty przeglądów technicznych oraz wymiany zużytych elementów mechanicznych, co pozwala przedsiębiorcy kontrolować wydatki związane z użytkowaniem samochodu. Kolejną propozycją są pakiety assistance obejmujące pomoc w przypadku awarii lub innych nieprzewidzianych sytuacji. W razie problemów na drodze, kierowcy przysługuje holowanie lub naprawa auta na miejscu zdarzenia, samochód zastępczy, ewentualnie nocleg w hotelu lub zwrot kosztów dalszej podróży innym środkiem transportu.
Leasing samochodu dostawczego oznacza dla przedsiębiorcy oszczędność czasu i pieniędzy, a także korzyści podatkowe. Warto jednak zapoznać się dokładnie z ofertami różnych leasingodawców, aby wybrać rozwiązanie najkorzystniejsze i dopasowane do potrzeb swojej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj