Koszty leasingu w praktyce – za co płacisz Ty, a za co leasingodawca?

Leasing konsumencki stanowi alternatywę dla kredytu samochodowego. Dzięki niemu z nowego auta mogą korzystać osoby, które do tej pory nie miały możliwości pożyczenia pieniędzy w banku. Jest to szansa przede wszystkim dla osób o niższych dochodach bądź uzyskujących dochód z tytułu umowy zlecenia lub umowy o dzieło. Jak w praktyce wyglądają opłaty związane z uzyskaniem leasingu?

Leasing na samochód najpopularniejszy wśród osób prywatnych

Osoby prywatne mogą zdecydować się na leasing różnych przedmiotów, jednak największym zainteresowaniem cieszy się leasing auta. Jest to związane przede wszystkim z możliwością nabycia nowego auta wysokiej klasy oraz opcją jego wymiany na nowy model po zakończeniu okresu obowiązywania umowy. Dodatkowo leasing konsumencki na auto niesie ze sobą szereg innych korzyści.

Firmy leasingowe zajmują się wieloma formalnościami związanymi z możliwością użytkowania samochodu. Samochody oddawane w leasing dla osób prywatnych zawsze są zarejestrowane i posiadają ważne przeglądy techniczne. Dzięki temu leasingobiorca nie ponosi żadnych opłat z tytułu rejestracji auta oraz przeglądu w warsztacie, dzięki któremu pojazd może wyjechać po raz pierwszy na ulicę. Dodatkowo leasing auta https://happymiles.pl/oferta-dla-ciebie/ umożliwia skorzystanie z bezpłatnego kompletu opon zimowych. Firmy leasingowe mogą również zaproponować inne wartości, dzięki którym osoba korzystająca z leasingu zaoszczędzi pieniądze lub czas potrzebny na załatwianie różnych formalności.

Koszty po stronie leasingobiorcy

Leasingobiorcy ponoszą przede wszystkim koszty związane z opłacaniem miesięcznych rat. Leasing oferowany przez firmę Happy Miles jest jednym z najatrakcyjniejszych na rynku ze względu na niskie raty stałe. Dodatkowym kosztem dla leasingobiorcy jest opłata za ilość przejechanych kilometrów – im jest ich mniej, tym niższe koszty ponosi przedsiębiorca.

Po stronie leasingobiorcy są opłaty związane z serwisowaniem pojazdu – wymiana części eksploatacyjnych, uzupełnianie płynów w aucie, czy też koszty związane z utrzymaniem samochodu w czystości (np. korzystanie z myjni). Osoba prywatna decydująca się na leasing w Happy Miles płaci również samodzielnie za ubezpieczenie OC, obowiązkowe AC i NNW. Za wizyty w autoryzowanych serwisach, wskazanych przez firmę leasingującą płaci natomiast Happy Miles. Ponadto użytkownik pojazdu samodzielnie kupuje paliwo, a także akcesoria takie jak foteliki samochodowe czy bagażniki dachowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj