Ciągnik Ursus C-360 i części zamienne      
31-01-2018 16:15

Ciągnik Ursus C-360 to najbardziej znana polska maszyna rolnicza, która doskonale odnajduje się w pracach sadowniczych. Ciągnik Ursus C-360 Posiada wyjątkowo funkcjonalne rozmiary, dzięki którym z łatwością wykonuje prace takie jak opryskiwanie drzewek oraz krzewów.

Ciągnik Ursus C-360 wykonany jest z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, jednak jak każda maszyna czasem zawodzi. Na rynku obecnie istnieje wiele sklepów zajmujących się sprzedażą części nowych i używanych do ciągników. Współczesny ciągnik Ursus C-360 posiada między innymi:

 •     silnik PERKINS 1103D EURO IIIA
 •     układ przeniesienia napędu 4x4 CARRARO
 •    skrzynie przekładniową 12 x 12 z rewersem
 •     udźwig podnośnika 2650kg
 •     czterosłupkową kabinę zapewniającą dobrą widoczność


Ten model ciągnika jakim jest Ursus C-360, to jeden z najbardziej pożądanych rodzajów maszyn rolniczych przez rolników.

Części i elementy do Ursusa C-360

Części do Ursusa C-360 są dostępne do zakupienia w wielu zakładach produkujących maszyny rolnicze oraz zajmujące się tylko sprzedażą części. Elementy zamienne można także zakupić w Internecie, czasami jest to lepsze rozwiązanie, ponieważ części są dużo tańsze niż w sklepach stacjonarnych.

Asortyment taki jaki części zamienne zakupywany jest głównie przez licznych producentów maszyn, serwisy, sklepy przemysłowe i rolnicze, zakłady przemysłowe, a także przez indywidualnych klientów (rolników).

Sprzedaż części do ciągników oferują firmy zatrudniające doświadczonych serwisantów oraz pracowników znających się na sprzedaży elementów i akcesoriów do maszyn rolniczych. Zazwyczaj zakłady sprzedające części zamienne do ciągników posiadają nowoczesne magazyny umożliwiające właściwe rozmieszczenie wielu pozycji asortymentowych. Dodatkowo odznaczają się umiejętnościami w zakresie produkcji, serwisowania oraz dystrybucji maszyn rolniczych.

Najczęściej wymianie podlegają części z Ursusa C-360 takie jak:
 

 •     silniki
 •     osprzęty
 •     instalacje paliwa
 •     instalacje elektryczne
 •     instalacje hydrauliczne
 •     kabiny
 •     sprzęgła
 •     ogumienie
 •     skrzynie biegów
 •     blachy
 •     osie
 •     mechanizmy kierownicy


Wymianę części najlepiej jest polecić doświadczonym serwisantom, którzy znają się na maszynach i profesjonalnie wykonają powierzone im zadanie. W Polsce znajduje się wiele serwisów rolniczych, z których można skorzystać w przypadku awarii maszyny rolniczej.

Oprócz wymienionych podstawowych części do Ursusa C-360 rolnicy coraz chętniej zakupują nowoczesne elementy do swoich ciągników. Innowacyjne urządzenia oraz dodatki do Ursusa C-360 znacząco podnoszą komfort oraz zwiększają wygodę pracy. Najczęściej zakupywane są dodatkowe światełka i lusterka zwiększające widoczność podczas wykonywania prac rolniczych. Powodzeniem cieszą się również rozbudowane skrzynie biegów, deski rozdzielcze oraz większe ogumienie.

Oferowane na rynku części zamienne do Ursus C-360 zanim znajdą się w sprzedaży przechodzą liczne testy oraz badania gwarantujące ich wysoką jakość. Marka Ursus ceniona jest za trwałość, dlatego też jest najczęściej wybierana przez rolników.

Oryginalne części do ciągnika Ursus c-360

Rynek oferuje części oryginalne i inne zmienniki do ciągników Ursus C-360. Najlepiej jest korzystać z oryginalnych części, które zapewnią długowieczność maszynie i nie przyczynią się do innych uszkodzeń. Ciężko jest rozpoznać oryginalną część do ciągnika Ursus C-360, dlatego też warto samodzielnie zakupywać części w sklepie stacjonarnym, a nie zamawiać je przez Internet.

Oryginalne części do ciągnika Ursus C-360 charakteryzują się:
 

 •     opakowanie posiada barwy biało-czerwone i widoczne logo Ursus
 •     charakterystyczny hologram na etykiecie
 •     znaczek z napisem ,, Żelazna gwarancja – 24 miesiące”
 •     na każdym produkcie musi być widoczny i trwały znak Ursus.


Najczęściej wymieniane oryginale części do Ursus C-360


Alternator C-360

Alternator w ciągniku Ursus C-360 doskonale zastępuje prądnice i powala ciągnikowi na wydajniejszą pracę. W sprzedaży dostępny jest ze śrubami oraz łozami pomocnymi przy montażu. W Ursusie C-360 najlepiej odnajduje się alternator o natężeniu 33-35 amperów.

Skrzynia biegów C-360

Skrzynia biegów w Ursusie C-360 składa się z sprzęgładwutarczowego suchego z niezależnym sterowaniem sprzęgła WOM, skrzyni przekładniowej12 x 12, rewersu synchronizowanego oraz mostu napędowego. Wymiana skrzyni biegów jest dość prostym zadaniem dla doświadczonych serwisantów części Ursus.

Błotniki C-360

Błotniki to kolejna część, która dość często jest wymieniana w Ursus C-360 przez rolników. Nowoczesne i sprawne błotniki chronią maszynę oraz zapewniają jej komfortową pracę. Najczęściej wstawiane są błotniki kwadratowe i plastikowe, można zakupić błotniki w zestawie z całą kabiną.

Kabina C-360

Nowoczesne kabiny do Ursus C-360 posiadają liczne udogodnienia dla kierowców, mają wygodnie umieszczone przyciski oraz dżojstiki, które zwiększają komfort pracy. Współczesne kabiny w Ursus C-360 mają dodatkowe tylnie lampy robocze, ogrzewanie, wycieraczki, klimatyzację oraz koguta.

Więcej na stronie: twojazagroda.pl/pl/c/c-360/58

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie opublikowany po akceptacji przez moderatora

Copyright 2018  ©  mBrokers.pl