Dlaczego leasing?

0
77

Przewaga leasingu nad kredytem, to chyba najważniejszy aspekt decydujący o tym, ze powinniśmy wybrać właśnie ten instrument finansowy.

Przyznanie kredytu przez bank przysparza nam wiele pracy, starań, a co pewnie dla nas najgorsze straty naszego cennego czasu. Leasing oszczędza nam tych wszystkich niedogodności i nie wymaga tak wielu formalności. W zależności od tego jaki rodzaj leasingu wybierzemy (kapitałowy czy operacyjny) przy spełnieniu i zachowaniu określonych w umowie warunków dany przedmiot brany w leasing będzie mógł być odpowiednio amortyzowany albo u finansującego albo u korzystającego. Może wyniknąć taka sytuacja, że bank nie będzie chciał nam udzielić kredytu, a u konkretnej firmy leasingowej będziemy mogli skorzystać z ich ofert bez większych problemów.

Rozpatrzmy przewagę leasingu nad kredytem w płaszczyźnie płaconych rat. Kredyt spłaca się żelaznymi miesięcznymi ratami, natomiast leasingodawca oferuje bardzo elastyczne rozłożenie rat, np. raty będą większe w miesiącach kiedy firma spodziewa się większych zysków, a mniejsze w miesiącach kiedy firma spodziewa się mniejszego dochodu (bardzo korzystne dla firm, które opierają się na sezonowym funkcjonowaniu). Warto też dodać, iż leasing umożliwia ubieganie się o dofinansowanie ze środków unijnych.

Andrzej Miśko

 

,NULL,2622,1254207376

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here