Praca spedytora – czy to takie trudne?

0
13

Jakie cechy przychodzą nam do głowy, kiedy myślimy o osobie takiej jak spedytor? Zastanówmy się wspólnie. Jest to przede wszystkim osoba doświadczona w swojej pracy i zna ten rynek na wylot. Nie raz była zmuszona do podjęcia trudnych decyzji w bardzo krótkim czasie. Utrzymywanie pozytywnych kontaktów z klientami i kierowcami to dla niego codzienność. Za tym zestawem kompetencji idą odpowiednie zarobki powiększane o odpowiednie premie. Jak wygląda to na samym początku drogi zawodowej?

Zacznijmy od samej edukacji. Wbrew pozorom, aby pracować w branży takiej jak spedycja krajowa, nie wymaga się skończenia uczelni wyższej o takim profilu. Tym, co pożądają pracodawcy, jest analityczne myślenie, umiejętność szybkiej reakcji i swobodnego porozumiewania się w przynajmniej jednym języku obcym. To, jak szybko wejdziemy w pracę w spedycji, zależy tylko od nas. Dla tych najbardziej zdolnych i pojętnych wystarczy nawet kilkumiesięczne szkolenie. Po jego odbyciu będziemy mogli całkiem swobodnie poruszać się w strukturach organizacyjnych firmy takiej jak spedycja Gdynia.

Żadne szkolenie i opowiadanie o tym, jak wygląda codzienność na tym stanowisku, nie przygotuje nas do praktycznego zastosowania wiedzy. Pierwsze dni mogą zweryfikować potencjalnego kandydata. Presja czasu, podejmowanie szybkich, ale też odpowiedzialnych decyzji i przede wszystkim ciągły stres, zweryfikują kandydata na spedytora. Na dodatek, wielozadaniowość to kolejna z cech, bez której szybko zakończymy swoją przygodę ze spedycją. Na tym stanowisku, codziennością jest zarządzanie nawet kilkudziesięcioma ładunkami rozsianymi po cały kraju lub kontynencie. Każdy błąd może mieć bardzo poważne konsekwencje.

spedycja2 mbrokers 300x200 - Praca spedytora – czy to takie trudne?

Jeżeli nie przeraża Cię taka rzeczywistość, wiedz, że to nie wszystko, za co będziesz odpowiedzialny. Analityczne myślenie musi iść w parze z umiejętnościami interpersonalnymi. Spedytor jest profesjonalny, umie poprawnie rozpoznać potrzeby klienta, a potem wynegocjować takie warunki, które zadowolą obie strony. W większości firm, pokroju spedycja Gdańsk pracownicy mogą cieszyć się adekwatnymi do wyników w pracy premiami.

Jeśli jesteś osobą która, ma wszystkie cechy zawarte we wcześniejszych akapitach, praca jako spedytor może być pisana dla Ciebie. Codzienność na tym stanowisku może nie wyglądać zachęcająco: będziemy zmagać się z napiętymi terminami, wymaganiami klientów oraz trudnymi do współpracy przewoźnikami. W zamian osiągniemy nie tylko sporą sumę pieniędzy za naszą pracę, ale także satysfakcję ze świetnie wykonanych obowiązków i co najważniejsze zadowolenie klienta, który wróci po nasze usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here