W Warszawie w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbyło się spotkanie Porozumienia Przedsiębiorców – nieformalnej sieci organizacji MSP, która została powołana w dniu 17 czerwca 2011 w Łodzi na Kongresie organizacji MSP. Porozumienie Przedsiębiorców, jest nieformalną sieć porozumiewawczą organizacji małego i średniego biznesu w Polsce oraz instytucji przyjaznych MSP w Polsce.

W Warszawie w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbyło się spotkanie Porozumienia Przedsiębiorców – nieformalnej sieci organizacji MSP, która została powołana w dniu 17 czerwca 2011 w Łodzi na Kongresie organizacji MSP.

Porozumienie Przedsiębiorców, jest nieformalną sieć porozumiewawczą organizacji małego i średniego biznesu w Polsce oraz instytucji przyjaznych MSP w Polsce.

Celem porozumienia jest:

Wspólne działanie na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce Stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy organizacjami MSP w Polsce oraz instytucjami przyjaznymi MSP Podejmowanie działań na rzecz powołania instytucji istotnych z punktu widzenia interesów małych i średnich firm w Polsce Obrona naszych członków przed nieuprawnionymi działaniami ze strony organów rządu Podczas spotkania został wybrany Komitet Koordynacyjny PP w składzie:

Andrzej Barański, Inicjatywa Firm Rodzinnych, Jerzy Bartnik, Związek Rzemiosła Polskiego, Cezary Kaźmierczak, Związek Przedsiębiorców I Pracodawców, Jerzy Romański, Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Kupców I Przedsiębiorców.
PP w wydanym oświadczeniu zaapelowało także do Premiera rządu o wywiązanie się z obietnicy i rozwiązanie do końca bieżącego roku problemu przedsiębiorców, którzy znajdują się w konflikcie z ZUS w sprawie tzw. zbiegu tytułów ubezpieczeń. „Liczymy, że dotrzyma Pan danego słowa i spór przedsiębiorców z rządem dotyczy naliczania przez ZUS nienależnych składek od działalności gospodarczej przedsiębiorców, którzy skorzystali zgodnie z prawem, ze zbiegu tytułów do ubezpieczeń społecznych zostanie wreszcie rozwiązany” – czytamy w oświadczeniu.

PP zaapelowało także do Premiera o wprowadzenie zasady „EU+0″ (czyli likwidację wszelkich przepisów nie wymaganych obowiązkowo przez UE). „Żeby to skutecznie wprowadzić – czytamy w oświadczeniu PP – rekomendujemy powołanie na 3 lata Urzędu / Komisji / Ministerstwa ds. Deregulacji, którego misją byłoby wdrożenie tej zasady. Instytucja deregulacyjna powinna być powołana na ściśle określony okres czasu, gdyż w innym wypadku nie pozbędziemy się jej już nigdy”

Aktualnie PP tworzą następujące organizacje: Inicjatywa Firm Rodzinnych, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Legnicki Klub Biznesu, Lubelski Klub Biznesu, Łódzka Izba Przemysłowo – Handlowa, Łódzkie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych i Spedytorów, Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Kupców i Przedsiębiorców, Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsko-Białej, Regionalny Związek Pracodawców w Łodzi, Stowarzyszenie Kupców w Centrum Handlowym „PTAK”, Stowarzyszenie Pracodawców Branży Dźwigowej, Wągrowieckie Zrzeszenie Handlu i Usług, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

PP zdecydowały się wesprzeć następujące Instytucje: Centrum im. Adama Smitha, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacja na rzecz Warsztatów Analiz Socjologicznych, Fundacja Republikańska, Instytut Sobieskiego oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju.

ZPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj