Dlaczego Twoja firma potrzebuje monitoringu pojazdów?      
31-07-2017 20:58

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się zainwestować w monitoring floty, gdyż rozwiązanie to daje liczne korzyści. Poznanie bieżącej lokalizacji służbowego auta w każdym momencie i to nawet bez konieczności włączania komputera oraz posiadanie informacji o prędkości czy próbie włamania są na wagę złota. Wszystko to i wiele więcej możemy sprawdzić bez wiedzy pracownika. Jest to sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy oraz zwiększenie efektywności działań. Inwestując w monitoring samochodów, skorzystać może każda firma, niezależnie od liczby pojazdów, którymi dysponuje. Dlaczego warto postawić na to innowacyjne rozwiązanie?

Dlaczego monitoring pojazdów ma sens?

Jeszcze do niedawna wiele osób sądziło, że monitoring GPS jest narzędziem przeznaczonym jedynie dla dużych przedsiębiorstw, które sporo kosztuje. W związku z tym małe firmy rezygnowały z pomysłu zastosowania takiego rozwiązania, zakładając, że po prostu ich na to nie stać. W rzeczywistości jest inaczej. Okazuje się bowiem, że dzięki monitoringowi pojazdów można sporo zaoszczędzić. Warto wiedzieć, że monitoring GPS to nie tylko lokalizowanie pojazdu, ale także zbieranie i przetwarzanie wielu innych danych. Nie chodzi tutaj o kontrolowanie każdego ruchu zatrudnionych pracowników, ale o ułatwienie im wykonania powierzonych obowiązków i zwiększenie ich skuteczności. Sięgając po tego typu rozwiązania, możemy obniżyć i zoptymalizować koszty operacyjne. Wielu kierowców jeździ w nieekonomiczny sposób, tym bardziej w przypadku nieswojego auta i nie na swój koszt, co przekłada się na zwiększone zużycie paliwa i części. Z monitoringiem GPS problem ten można szybko rozwiązać. Takie m.in. korzyści zapewnia swoim klientom system monitoringu pojazdów Navifleet. Zainteresowanych odsyłamy na stronę https://www.navifleet.pl/monitoring-pojazdow.html.

Monitoring GPS na potrzeby małych i dużych firm

Monitoring floty to niezwykle skuteczne i pomocne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest śledzenie bieżącej pozycji samochodów oraz przebytych tras i punktów postojowych. Znacznie łatwiej jest przedsiębiorcy rozliczyć delegacje międzynarodowe i krajowe oraz kontrolować czas pracy. Za pomocą monitoringu GPS możliwe jest prowadzenie elektronicznego terminarza serwisowego, analizowanie spalonego paliwa i przebytych kilometrów, odczytywanie parametrów z pokładowego komputera, tworzenie raportów i analiz, obliczanie czasu pracy operatora czy kierowcy oraz tworzenie zaawansowanych analiz optymalizacji pracy. Bezproblemowe staje się monitorowanie wydatków i analizowanie kosztów oraz rozliczanie jazdy służbowej i prywatnej. Monitoring pojazdów sprawdza się zarówno w przypadku samochodów osobowych, jak i ciężarowych czy też maszyn budowlanych. 

Co daje monitoring pojazdów?


Decydując się na monitoring samochodów, można liczyć na niższe faktury za paliwo i rachunki telefoniczne, stałą kontrolę kierowcy, zwiększenie bezpieczeństwa, możliwość nawigowania kierowcy do celu, mniejsze wydatki na części eksploatacyjne, redukcję wizyt serwisowych oraz na kontrolę eksploatacji pojazdów.

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie opublikowany po akceptacji przez moderatora

Copyright 2017  ©  mBrokers.pl