Porównaj samodzielnie oferty najlepszych chwilówek

0
8

Poszukiwanie odpowiedniej dla siebie oferty finansowania jakichkolwiek dodatkowych i nieprzewidzianych wydatków to w zasadzie konieczność. Oczywiście można korzystać z pomocy specjalistów czy doradców finansowych, jednak nie zawsze jest to najszybsze rozwiązanie. Jeśli bardzo zależy nam na czasie, powinniśmy raczej skusić się na pożyczkę typu chwilówka, zwłaszcza internetową, ponieważ za jej sprawą możesz mieć pieniądze najszybciej na swoim koncie.

Zanim zaczniesz poszukiwania – dlaczego wykluczamy banki?

Tak naprawdę wcale ich niemu simy wykluczać, ale jeśli zależy nam na naprawdę szybkiej gotówce, ponieważ przypadek jest nagły, w ten sposób z pewnością jej nie otrzymamy. Procedury bankowe zwykle trwają bardzo długo, nie zawsze też bez problemu możemy się dostać do placówki – dzisiaj większość spraw załatwiana jest za pomocą platform internetowych i nie w każdej placówce znajdziemy doradcę kredytowego czy pożyczkowego. Właśnie z tego względu lepiej jest szukać pieniędzy w firmach pożyczkowych – tam formalności to dosłownie chwila, nie ma też niepotrzebnego stresu ani konieczności gromadzenia ton różnorodnych dokumentów, a pieniądze możesz mieć u siebie na koncie nawet w przeciągu pół godziny.

Jak samodzielnie porównywać oferty chwilówek?

Na rynku pożyczkowym znajdziemy całą masę różnorodnych ofert, jednak zaciąganie dowolnej z nich nie jest zbyt fortunnym pomysłem. Każdorazowo trzeba w pierwszej kolejności dokładnie sprawdzić wszystkie parametry oraz punkty, a także umowę, aby mieć pewność, że faktycznie reklamowana oferta jest tą najlepszą dla nas. Jeśli sobie nie radzimy, możemy skorzystać z pomocy niemal dydaktycznej – ile na rynku firm pożyczkowych, tyle, o ile nie więcej, również wyszukiwarek najlepszych i dopasowanych do klienta pożyczek, czy rankingów z danymi w konkretnym miesiącu. Jedną z przykładowych stron, z których zawsze i tak warto skorzystać, jest Procredit.

Na to musisz zwrócić uwagę

Jeśli chcesz znaleźć naprawdę dobrą ofertę, musisz brać pod uwagę kilka podstawowych parametrów.

– parametry pożyczki

To od nich przede wszystkim będzie zależało to, ile pieniędzy będzie nas kosztowało całe przedsięwzięcie. Zwróć uwagę w głównej mierze na RRSO, czyli Realną Rzeczywistą Stopę Oprocentowania, w skład której wchodzi między innymi procent odsetek do zapłacenia, ale także na przykład wysokość prowizji, jaka jest przewidziana przez firmę pożyczkową za udzielenie zobowiązania. W tym miejscu warto również zapoznać się z opłatami dodatkowymi, z marżą, z opłatą przygotowawczą. Ważny będzie również dokładny czas oraz miejsce podpisania zobowiązania, a także czas trwania zobowiązania, jakie zaciągnęliśmy.

– wiarygodność firmy

Nawet najlepsza oferta to jeszcze nie powód do zaciągania kredytu czy pożyczki. Oczywiście na rynku można znaleźć kilka bardzo popularnych firm pożyczkowych, których reklamy są pokazywane nagminnie w telewizji czy w stacjach radiowych, szczególnie tych większych. Nie powinno mieć to dla nas absolutnie żadnego znaczenia, nie możemy również ulegać iluzji, że jeśli widzieliśmy reklamy, to znamy firmę oraz jej praktyki – w każdym przypadku trzeba sprawdzić wiarygodność, a więc to, czy taka firma faktycznie istnieje, czy jest wpisana do odpowiednich rejestrów, czy faktycznie prowadzi rzeczoną działalność. Dobrym wyjściem jest również sprawdzenie opinii innych użytkowników na ej temat, najlepiej na forach internetowych z założonymi wątkami o pożyczkach, wtedy będziesz mieć stuprocentową pewność co do tego, czy faktycznie oferta jest atrakcyjna oraz specjalnie dla ciebie.

– umowa

Podstawą wzięcia pożyczki jest zaakceptowanie jej zasad, reguł oraz potwierdzenie, że wszystkie zapisy są jasne oraz że się na nie zgadzasz. Zawsze przed podpisaniem dokładnie czytaj wszystkie możliwe punkty oraz podpunkty, teksty pisane drobnym druczkiem, wszystko, najlepiej kilka razy. Jeśli jakiś punkt jest niejasny, dopytaj o niego i poproś o dokładne wyjaśnienie dotąd, dopóki nie będzie całkowicie jasny i zrozumiały. W innym wypadku możesz podpisać coś, czego dotrzymanie może okazać się niemożliwe lub wręcz szkodliwe.

– opłaty dodatkowe oraz kary umowne

Bardzo ważnym punktem każdej umowy pożyczkowej będzie także sprawdzenie – i to dokładne! – tabeli opłat dodatkowych, ponieważ można się w nich doszukać rzeczy, które nie będą zamieszczone w głównej ofercie lub których istnienie przemilczy specjalista od pożyczek, co czasem się im zdarza, szczególnie w przypadku mniej doświadczonych osób, zainteresowanych jej wzięciem. Ważne jest również sprawdzenie punktów związanych z karami umownymi na nieterminowe spłacanie rat czy w ogóle za nieterminową spłatę, opóźnienie w spłacie czy cokolwiek innego. Takie kary mogą być czasem bardzo wysokie, dlatego tak ważne jest sprawdzone wszystkich kwestii właśnie przed podpisaniem – żeby być świadomym oraz mieć pełny obraz sytuacji. W przeciwnym wypadku nawet drobne opóźnienie może być dla nas prawdziwym szokiem.

– warunki odstąpienia od umowy

W każdym wypadku bardzo ważne jest również sprawdzenie możliwości ewentualnego odstąpienia od umowy oraz warunków, na jakich można to zrobić. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie nam los, warto więc zabezpieczyć się zawsze na wszelkie ewentualności, również te związane z odstąpieniem od umowy – na przykład z przyczyn losowych. Jeśli chcesz lub masz zamiar również w przyszłości zdecydować się na wcześniejszą spłatę takiego zadłużenia, również musisz poznać wszystkie okoliczności towarzyszące takiemu przedsięwzięciu. W umowie może być bowiem zapis o bardzo wysokich odsetkach w przypadku chęci wcześniejsze spłaty zadłużenia, mogą być również wskazane dodatkowe i niemałe opłaty za taki krok. Dlatego lepiej wiedzieć o tym wcześniej, jeszcze przed podpisaniem umowy, żeby móc odpowiednio wcześnie zareagować i na przykład wybrać lepszą, korzystniejszą da siebie ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here