Lokale usługowe – deweloperzy zadowoleni ze sprzedaży      
10-09-2017 20:26

Rynek deweloperski od dłuższego czasu notuje bardzo dobre wyniki. Według danych GUS za ostatnie półrocze bieżącego roku liczba sprzedanych mieszkań oraz wydanych pozwoleń na budowę osiągnęła rekordowy poziom. Deweloperzy podkreślają też, że widzą duże zainteresowanie lokalami usługowymi zlokalizowanymi na terenie nowopowstałych osiedli.

Eksperci nie mają złudzeń – rynek deweloperski bije rekordy. Jak podaje GUS, deweloperzy na terenie całego kraju sprzedali ponad 37 tys. mieszkań w przeciągu pół roku. Ostatni tak pozytywny wynik został odnotowany 8 lat temu, kiedy przekroczono 35 tys. transakcji. Pomagają w tym niskie stopy procentowe oraz zmiany w prawie – na przykład dodatkowa pula środków z programu MdM. Co istotne, oprócz lokali mieszkalnych, niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się też lokale użytkowe, które przy utrzymującym się popycie na mieszkania, znajdują właścicieli w szybkim tempie.

Sklep, restauracja, a nawet przedszkole


Co kusi inwestorów? Zwracają oni uwagę na wiele aspektów, takich jak lokalizacja, możliwość wykorzystania chodnika, czy liczba mieszkańców osiedla. – Oczekiwania klientów są bardzo różne, w zależności od przeznaczenia lokalu. Na przykład dla osób chcących otworzyć własną restaurację, ważny jest szeroki chodnik, który może zostać zaadaptowany na ogródek – zaznacza Teresa Witkowska, z warszawskiego osiedla Alpha Park. Jak podkreśla, właśnie dlatego deweloperzy bardzo często na terenie jednej inwestycji oferują zróżnicowane lokale. Wszystkie lokale usługowe, które są dostępne w naszej warszawskiej inwestycji, znajdują się przy ulicy i są zróżnicowane pod względem metrażu (od 98 do 322 m2). Co istotne, grunt na którym znajduje się osiedle jest własnością RED Development, co w przeciwieństwie do użytkowania wieczystego oznacza niższe koszty utrzymania lokalu  – dodaje.

Im więcej mieszkańców, tym więcej klientów

W przypadku inwestycji Red Park, zlokalizowanej na poznańskim Dębcu, do dyspozycji kupujących pozostały 4 lokale o powierzchniach od 70 do 124 m2. – Zainteresowanie naszymi lokalami wynika z atrakcyjnego położenia inwestycji. W sąsiedztwie znajduje się chętnie odwiedzana przez poznaniaków Galeria Dębiec, a także lasek, który stanowi atrakcyjne miejsce na weekendowy wypad na łono natury – mówi Anna Mróz z biura sprzedaży osiedla. Jej zdaniem duży wpływ na zainteresowanie lokalami użytkowymi ma też liczba mieszkańców na danym osiedlu. – W naszej inwestycji już teraz jest 270 mieszkań, a to dopiero połowa. Im więcej mieszkańców, tym więcej klientów sklepów, restauracji, czy nawet przedszkoli – podkreśla Anna Mróz.

Perspektywy dalej optymistyczne


Jak będzie wyglądać rynek w najbliższych miesiącach? Zdaniem ekspertów, dopóki sprzedaż nowych mieszkań będzie na tak wysokim poziomie, jak do tej pory, sprzedaż lokali usługowych również będzie cieszyć się dużym powodzeniem. – Analizując aktualną sytuację na rynku uważam, że w kolejnym półroczu pozytywny trend się utrzyma, na co duży wpływ będzie mieć dalszy rozwój gospodarczy. Powinno się to przełożyć na niesłabnące zainteresowanie lokalami usługowymi – podsumowuje Teresa Witkowska.

Źródło: Red Development

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie opublikowany po akceptacji przez moderatora

Copyright 2017  ©  mBrokers.pl