Kredyty konsolidacyjne – szansa dla dłużników, czy kolejna pułapka?

Współczesny rynek finansowy stale kusi nas bardzo atrakcyjnymi pożyczkami. Pieniądze możemy pożyczyć właściwie na każdy cel; niekiedy nie musimy nawet podawać, na co potrzebujemy takich środków. Daje to oczywiście ogromne możliwości, ale niesie ze sobą także pewne zagrożenia.

 

Wielu ludzi traci rozsądek przy pożyczaniu pieniędzy, wpadając w następstwie w spiralę zadłużenia. Osoby w takiej sytuacji muszą zaciągać kolejne kredyty w celu spłacenia tych starych, i błędne koło toczy się nadal. Czy istnieje wówczas skuteczne rozwiązanie?
Zewsząd otoczony przez wierzycieli. Gdzie szukać ratunku?
Szczególnie trudna jest sytuacja osób, które posiadają wiele długów w różnych bankach czy instytucjach. Zobowiązania takie mogą różnić się oprocentowaniem czy terminami spłat, przez co łatwo tu o prawdziwy bałagan. Czy ktoś wyciągnie wówczas pomocną dłoń do takiego dłużnika? Oczywiście – banki! Wydaje się, że zaciąganie kolejnych długów w obliczu takich problemów nie ma większego sensu. Nie mówimy tu jednak o kredycie w sensie stricte, a jedynie produkcie, który pozwoli na uporządkowanie wszystkich dotychczasowych zobowiązań.
Kredyt konsolidacyjny, bo o nim tu mówimy, należy do najpopularniejszych produktów bankowych na rynku. Mówiąc w skrócie, decydując się na niego bank wykupuje wszystkie nasze zobowiązania u wierzycieli. Następnie następuje konsolidacja kredytów w jeden „wielki dług”.
Czemu ma to służyć?
Konsolidacja kredytów to przede wszystkim szansa na uporządkowanie wszystkich swoich zobowiązań finansowych. Nie musimy więcej przejmować się wielką ilością różnych długów i wierzycieli – od tego momentu spłacamy jedynie jeden, wielki dług. Istotną zaletą są tu również znacznie wygodniejsze warunki spłaty. Okres kredytowania można rozłożyć na kilka lat. Banki zdają sobie sprawę z tego, że z kredytów konsolidacyjnych korzystają zwykle osoby w trudnej sytuacji. Można zatem dowolnie ustalać tu, kiedy chcemy spłacać nasze raty, samemu wybierając ich formę oraz dzień spłaty.
W poszczególnych ofertach spotkamy się tu z różnymi możliwościami. Niekiedy można na przykład zmienić walutę, w jakiej chcemy spłacać nasz kredyt. Wiele banków oferuje karencję, czyli odłożenie terminu spłaty pierwszej raty na dogodny dla nas moment. Na stronach banków można znaleźć więcej szczegółów dotyczących zawartości konkretnych ofert.
 
Jak wybrać odpowiednią ofertę?
Pożyczka konsolidacyjna należy do najpopularniejszych produktów bankowych. Sprawia to, że związane z tym oferty są bardzo zróżnicowane – trzeba zatem uważać, z jakim bankiem nawiązuje się współpracę. Biorąc kredyt konsolidacyjny kalkulator kredytowy będzie dla nas bardzo przydatnym narzędziem. Podobnie jak w przypadku innych kredytów, samo oprocentowanie może być tu uzależnione od wielu czynników. Warto zatem skorzystać z takiego kalkulatora aby z góry wiedzieć, jakich warunków współpracy można oczekiwać w konkretnym przypadku.
Dobrze będzie także dokładnie zapoznać się z daną ofertą i zobaczyć, jakie udogodnienia zapewnia bank.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj