Spółki Z.O.O – Czy warto je odkupywać?

0
321

Inwestowanie w spółki znane jest od bardzo wielu lat. To sposób na zarobienie sporych pieniędzy, ale wiąże się też z pewnym ryzykiem inwestycyjnym. Nie poleca się więc takiego działania osobom, które nie mają dostatecznie dużego i ustabilizowanie portfela inwestycyjnego, a raczej osobom, które posiadają odpowiednie środki na tego typu inwestycje. Dobrze widziana jest również znajomość branży, w której kupujemy spółkę oraz ogólne doświadczenie w biznesie, które będzie nam pozwalało na ocenę sytuacji trzeźwym okiem.

Często jednak odkupienie spółki nie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i jest to transakcja jakich wiele na rynku. Wynika to po prostu z pewnych mechanizmów optymalizacji wydatków na ZUS oraz podatkowych, z którymi mamy do czynienia w przypadku, gdy chcemy nieco zaoszczędzić.

Kupić czy założyć?

Samodzielne założenie spółki czasami wiąże się ze sporą liczbą formalności, trwa wiele czasu, a dodatkowo również będzie nas kosztowało. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem zarówno pod względem czasowym, jak też organizacyjnym i finansowym wydaje się być kupienie spółki od renomowanej firmy zajmującej się jej zakładaniem. W takim wypadku będziemy mogli od razu dostać w posiadanie czystą spółkę, której będziemy również mogli stać się jedynym właścicielem.

To co zyskujemy to przede wszystkim:
  • NIP i REGON w ten sam dzień.
  • Osobowość prawna, która w przypadku niektórych rodzajów działalności będzie dla ans koniecznością.
  • Dostosowaną umowę, w tym również kody PKD i profil naszej spółki do konkretnie naszych potrzeb.
  • Prestiż w oczach wielu klientów, którym zależy na kupowaniu właśnie od osobowości prawnych.
  • Korzyści podatkowe oraz w opłatach dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,

Odkupienie spółki to zróżnicowany koszt przede wszystkim zależny od wieku spółki i jej dokonań. Odkupienie może nastąpić zarówno od osoby fizycznej, która jest posiadaczem spółki oraz firm zajmujących się obrotem spółek z.o.o np. http://www.spolki-excelio.pl/. Jeżeli mowa o czystych spółkach z o.o. będą one droższe również w sytuacji, gdy nie prowadziły realnie żadnej działalności, a są zarejestrowane pewien czas z racji na to, że działalność taka również musi być comiesięcznie opłacana księgowo. W przypadku takich spółek dla nas jako klientów najkorzystniejsze będzie wybranie ledwie zarejestrowanej i czystej jeszcze spółki. To spora oszczędność i możliwość działania w zasadzie z dnia na dzień pod jej szyldem.

W wielu przypadkach korzyści jest niezwykle dużo, a prowadzenie działalności pod szyldem spółki w Polsce daje ich naprawdę dużo i jest oczywiście całkowicie legalnym sposobem na zoptymalizowanie finansów i znacznie korzystniejsze rozwijanie firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here